معرفی هندوستان

کشور پهناور هندوستان با قرار داشتن در جنوب آسیا بخش اعظم جنوب قاره آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده و با جمعیتی حدود یک میلیارد نفر دومین کشور پرجمعیت دنیا پس از چین به شمار می‌رود. پایتخت این کشور بزرگ، شهر «دهلی‌نو» بوده و شهر بمبئی با جمعیتی حدود ۱۴ میلیون پرجمعیت‌ترین شهر در این کشور است. بسیاری از شهرهای هند جمعتی بیشتر از یک میلیون نفر دارند که با توجه به جمعیت میلیاردی این کشور قابل درک است.
سرزمین هندوستان همچون دیگر کشورهای مشرق زمین مهد آداب و رسوم و سنت‌های کهن و پرباری است که ریشه در گذشته‌های این کشور دارد. در هند مردمی با فرهنگ‌ها، نژادها، زبان‌ها و آیین‌های گوناگونی در کنار هم زندگی می‌کنند. سال‌های بسیار حضور فرهنگ فارسی در شبه قاره هند، باعث تاثیرپذیری بسیار فرهنگ آنها از ایران به خصوص در عرصه زبان و ادبیات شده است به طوری که شاعران بزرگی همچون بیدل دهلوی، امیر خسرو دهلوی و اقبال لاهوری از شاعران فارسی‌زبان شبه‌قاره هند بوده‌اند. زبان فارسی هنوز به عنوان زبان خارجی در مدارس این کشور تدریس می‌شود.

 

تور هند
تور هند

تاریخ بسیار غنی کشور هند و تنوع فرهنگی و جغرافیایی این سرزمین باعث جذب گردشگرانی از نقاط مختلف دنیا به این سرزمین می‌گردد. جاذبه‌های تاریخی بسیاری همچون بناهایی از دوره‌های استعمار این کشور و معابد بسیار زیبای بودایی و هندو در این کشور به چشم می‌خورد. گستردگی این کشور باعث تنوع جغرافیایی در بخش‌های مختلف آن شده است به طوری که در هند از مناطق گرم و مرطوب ساحلی تا کوه‌های پوشیده از برف را می‌توان دید و در تمام فصول مناظر طبیعی بسیار زیبا به چشم می‌خورد که این کشور را در هر فصلی از سال پر از گردشگران خارجی می‌سازد.

معرفی جاذبه های برتر هند :

تاج محل

احتمالا شناخته شده ترین عمارتی که در هندوستان شنیده اید ” تاج محل ” است، همچنین تاج محل مشهورترین نشانه در جهان برای نشان دادن قدرت عشق می باشد که در اصل به یاد ” ممتاز محل ” همسر محبوب ” شاه جهان ” نامگذاری گردیده، در ضمن توجه داشته باشید که ساخت این آرامگاه زیبا به خاطر مرگ او در سال 1631 میلادی آغاز گردید و توسط 20000 کارگر بنا نهاده شد و نکته مهمش اینجاست که مراحل ساخت آن 22 سال به طول انجامید ، این محل دربردارنده بسیاری از عناصر طراحی اسلامی شامل طاق ها، مناره ها، گنبد پیازی شکل و خوشنویسی مشکی در داخل محوطه ورودی بوده که شما را محصور خود می کند، تاج محل به طور عمده از مرمر سفید که با طرح های درونی گلدار ظریف، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی مانند یشم، لاجوردکاشی، الماس و صدف مروارید تزیین شده و به نوعی اعجاب انگیز شما را مبهوت خود می کند و بهترین زمان برای بازدید، سپیده دم یا زمانیست که هوا تاریک و روشن است، هنگامی که شرایط جوی با تغییر تابندگی به سمت روشنایی پیش می رود چرا که نمایی فوق العاده زیبا پیش روی شما قرار می دهد.

 

تور هند
تور هند

معبد طلایی آمریتسار

تاسیس معبد زیبای آمریتسار ( Amritsar ) به سال 1577 میلادی باز می گردد و در اصل قطب مهمی در تاریخ و فرهنگ هندوستان می باشد و نیز جاذبه اصلی آن ” هرمندیر صاحیب ” است که در سال 1604 بازگشایی شده است و غالبا به خاطر تزیینات زیبای طلایی رنگش با نام معبد طلایی هم خوانده می شود و در ضمن یکی از مقدس ترین زیارتگاه های ” سیک ” می باشد و اینکه این معبد به صورت ترکیبی از سبک های هندو و اسلامی بنا شده و بخش مرمرین پایینی آن از جلوه هایی با تزیینات داخلی گلدار و اشکال حیوانات تزیین شده است، لازم به ذکر است که گنبد بزرگ طلایی یک گل نیلوفر آبی را به نمایش گذاشته شده که نمادی از پاکی در بین سیک ها بشمار می رود و نیز علاوه بر طراحی با شکوه این معبد، شما علاقه مندان به طور باور نکردنی با حس و حال معنوی آن تحت تاثیر عمیقی قرار میگیرید.

 

تور هند
تور هند

پارک ملی کانها

پارک ملی کانها به جرات یکی از زیباترین مناطق محیط زیست در آسیا را در معرض دید همگان قرار داده است و قابل توجه شما علاقه مندان یکی از بهترین مکان ‌ها برای دیدن ببر در هندوستان را شامل می شود و در ادامه جنگل‌ های باشکوه و زیبای بامبو، دشت‌ های پر از چمن و دره ‌های کانها همگی الهام بخش رودیارد کیپلینگ در نگارش اولین رمانش ” کتاب جنگل ” بوده است و توانسته با تمام زیبایی های شگفت انگیزش اینجا را تبدیل به یکی از برترین جاذبه ‌های هند نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *