سلام دوستان به پروند سیر خوش آمدید  در این نوشته قرار است درباره یکی از زیبایی‌های استان خراسان رضوی  با یکدیگر صحبت کنیم. مکانی بینظر که ما در آژانس پروند سیر هر سال و در آخر هر هفته  تورهای گروهی از مشهد به سمت آن برگزار می‌کنیم.

تورهای گروهی بوژان  یکی از خاطره انگیزترین تور های انجام شده توسط آژانس پروند سیر است زیرا که طبیعتی بی نظیر  و آب و هوایی بسیار ملایم و زیبا در انتظار مسافران این روستا خواهد بود.

 بیایید بوژان این مروارید بی همتای طبیعت را که در نزدیکی شهر مان یعنی شهر مقدس مشهد قرار گرفته است را بهتر بشناسیم.

 برای رسیدن به این روستا باید پس از حرکت از مشهد به سمت اتوبان باغچه رهسپار شویم و از طریق اتوبان باغچه به سمت نیشابور حرکت کنیم در راه نیشابور و قبل از رسیدن به این شهر زیبا به تابلوی برمی خوریم که ما را از جاده خارج و به سمت شهری زیبا و روستایی دل انگیز به نام بوژان رهسپار می کند. بوژان یکی از زیباترین نقاطی است که چه در فصل بهار چه در فصل تابستان و چه در فصل پاییز زیبایی های بی نظیر خود را دارد.در فصل بهار شاهد شکوفه های بی‌همتا و رنگارنگ درختان هستیم و نوای دلنواز آب های خروشان رودخانه را می توان لحظه به لحظه با تمام قلب و با تمام روح احساس کرد .در فصل تابستان که هوا در این مناطق بسیار گرم می شود می تواند با راهپیمایی در مسیر این رودخانه زیبا و در سایه شاخسار درختان میوه این منطقه آرامش و خنکای یافت و در فصل پاییز نیز رنگارنگی درختان پاییزی در این منطقه در سراسر کشور زبانزد خاص عام است

خوب مسیر خود را پی می گیریم و با خروج از اتوبان اصلی نیشابور به سمت بوژان رهسپار می شویم در مسیر پیش روی از طریق دشتی سرسبز و جاده ای باریک  به سمت مقصد خود راه می پیماییم .

در طی مسیر از دشت به سمت کوهستان می رویم و جاده باریک تر می شود. در اطراف جاده خانه های روستایی و اقامتگاه ها و نیز رستوران های متعددی قرار دارد. در انتهای این جاده به روستا می رسیم روستای طبقاتی همانطور که گفته شد یکی از جاذبه های منحصر به فرد استان خراسان رضوی است. ماشین خود را در کنار جاده پارک میکنیم و وارد روستا می شویم در هر گوشه از مسیر با روستاییان مهربانی برخورد می‌کنیم که محصولات محلی و میوه های متنوع خود را برای فروش گذاشته اند پس از طی طریق در میان روستا به ابتدای رودخانه می رسیم رودخانه‌ای پرتلالو و با صدایی بسیار دلنواز به ما خوش آمد می گوید وارد مسیر رودخانه می شویم و از کنار آن میتوان باغ‌ها و تفرجگاه‌ها های خصوصی را مشاهده کرد. سایه سار درختان این باغ ها بر سر  هر مسافری سایه مهربانانه خود را بی دریغ افکنده اند. صدای دلنواز رودخانه گوش را نوازش می دهد و هر مسافری را به سمت خود می خواند .

 در طی این مسیر رودخانه نیز با ما همراه است و ما هر جا که صدای آب می آید آن سو رو می کنیم و مسیر خود را می پیماییم.خنکای درختان و با های اطراف این رودخانه خاطره های زیبا برای شما دوستان در سفر به این منطقه به همراه خواهد آورد. پس از مدتی پیاده روی به محلی می‌رسیم که دوراهی مانند است. در این مسیر باید راه خود را ادامه دهیم و پس از مدتی پیاده روی و آبشار بوژان می‌رسیم آبشاری زیبا که رنگین کمانی بر اثر پاشش آب های آن همواره و بر فراز این منطقه قرار گرفته است. این آبشار مقصد ما از راهپیمایی در مسیر این رودخانه زیباست. رودخانه بوژان  حدود ۱۰ کیلومتر درازا دارد و و حیات بخش مزارع و باغهای اطراف است وجود این رودخانه و آب و هوای بسیار مطلوب و مناسب با آن دو مزیت رقابتی برای این منطقه به وجود آورده است مزیت اول بحث باغ ها و میوه های بی نظیر و رنگارنگ این منطقه است که خود یکی از ستون های اقتصادی زندگی خانوارهای این منطقه را تشکیل می‌دهد و مزیت دوم مزیت گردشگری است که هر ساله و معمولاً در آخر هر هفته عده زیادی مسافر از شهرهای مشهد و نیشابور این منطقه می‌آیند تا اندکی در سایه سال درختان بلند این منطقه و در کنار رودخانه همیشه پر خروش و پرآب این روستا اندکی بیاسایند . تورهای آژانس پروند سیر هر بار که ما به این مسیر گام می گذاریم معمولاً برنامه های شاد و متنوعی برای همسفران خود در نظر میگیریم برنامه هایی شامل آب بازی که در چشمه سار زیبای بوژان بسیار دل انگیز است و به خصوص در فصل تابستان احساسی به مراتب بهتر از همیشه و همراهان ما در هوای گرم منطقه می دهد. البته این تمام آنچه که در تورهای ما اتفاق می‌افتد نیست بلکه در هر طور بازی های گروهی بسیاری برای همسفران خود تدارک دیده ایم که موجب زیبایی و خاطره انگیز تر شدن هرچه بیشتر طور عزیزان میشود. 

در سفر به این روستا از خرید از مردم محلی فراموش نکنید، میوه ها و محصولات لبنی ساخته روستاییانی منطقه همه از مواد ارگانیک و کاملاً طبیعی است و بدون هرگونه آفتکش و یا عنصر شیمیایی می باشد و بدین طریق می توان با تهیه مایحتاج و میوه های مورد نیاز علاوه بر تضمین سلامت خانواده به اقتصاد این محل نیز کمک کرد.

ما در آژانس هواپیمایی پروند سیر همواره در طی تورهای خود به این مقصد زباله‌های خود را  را جمع‌آوری کرده و به حفظ محیط زیست و زیبایی این منطقه پایبندیم.

 دوستان عزیز این گزارش نیز به پایان آمد امیدوارم  برای شما مفید بوده باشد. امید است شما عزیزان را نیز در این تور های شاد همراهی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *