مراحل اخذ ویزای دبی ؟

روزانه تعدادکثیری از ایرانیان  با اهداف مختلف مانند کار، تجارت، تفریح و… به دبی سفر می‌کنند و  نیاز به   دریافت ویزای دبی هستند.

 

ویزای دبی                                           شرح خدمات

انواع ویزا                              توریستی، ترانزیت، کار و تجارت

مراحل صدور ویزا  از طریق کفیل (آژانس مسافرتی، شرکت و…)

وقت سفارت                                        ندارد

مصاحبه و انگشت‌نگاری                ندارد

مدارک لازم برای صدور ویزا    گذرنامه دارای اعتبار، عکس و چک ضمانت

مدت زمان لازم برای صدور ویزا    ویزای عادی هفت روزه و ویزای فوری سه روزه

سفارت/ کنسولگری             دارد

 

اگر شما قصد سفر به دبی با تور را دارید، در پروند سیر می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین تور دبی را در بازه زمانی مورد نظر خود جستجو کرده و تور دلخواهتان را از میان ده‌ها آژانس معتبر مسافرتی انتخاب کنید.

ویزای دبی
ویزای دبی

    ویزای توریستی دبی:

این ویزا در انواع  ۱۴ روزه، یک ماهه و سه ماهه قابل دریافت است و بعضی مواقع، ویزای یک ماهه با مراجعه به اداره مهاجرت و پرداخت وجه قابل تبدیل به دو ماهه است. ویزای سه ماهه را فقط برخی از شرکت‌های مسافرتی عربی صادر می‌کنند.

    ویزای ترانزیت دبی: این ویزا نوع دیگری از ویزیت ویزا است که دارای مدت ۱۴ روز است و قابل تمدید نیست.

    ویزای کار و تجارت دبی:

معمولا توسط کفیل یا شرکتی که فرد را استخدام کرده باید اقدام شود. این ویزا به فرد امکان اقامت سه ساله در دبی را می‌دهد.

    ویزای تحصیلی:

در سال‌های اخیر دانشگاه‌های بین‌المللی دبی مورد توجه دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در خارج قرار گرفته است، زیرا علاوه بر سطح جهانی دانشگاه‌ها این امکان نیز برای دانشجویان وجود دارد که پس از اتمام دوره در تحصیلی در دبی بتوانند به‌راحتی از کشورهایی نظیر انگلیس، کانادا و آمریکا انتقالی ادامه تحصیل بگیرند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در دبی حدود ۳ تا ۴ سال، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲ سال و تحصیل در مقطع دکتری ۳ تا ۴ سال است. علاوه بر این، افراد پس از دریافت ویزای تحصیلی امارات در صورت جستجوی کار و استخدام کاری یا از روش‌های سرمایه‌گذاری قادر به تمدید اقامت خود خواهند شد، در غیر این صورت نمی‌توانند اقامت خود را تمدید کنند و باید به کشور خود بازگردند.

مراحل  صدور ویزای دبی :

برای صدور ويزا تجارتی، سياحتی و… دبی، باید شخص، شرکت يا سازمانی در دبی ضمانت تقاضاکننده ويزا را به عهده بگيرد و مسافر را در تاريخ مقرر از کشور خارج کند. اين مسئول در امارات به نام “کفيل” شناخته می‌شود.

 

کفيل به دو صورت می‌تواند برای مسافر ويزا درخواست کند. اول اينکه از نزديکان مسافر باشد که در اين صورت بايد فرم نسبيت را از سفارت مربوطه دريافت کند يا رابطه تجاری با متقاضی داشته باشد. در روش دوم، بر اساس رابطه‌های کاری و تجاری، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی می‌توانند برای مسافر خود درخواست ويزا کنند.

 

البته ويزاهای توريستی توسط خطوط هوايی، هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی درخواست می‌شود؛ به همین علت آژانس‌های مسافرتی از کلیه مسافران دبی ضمانت اخذ می‌کنند.

نکته‌ها:

 

    به‌دلیل دخالت نداشتن  سفارت برای صدور ویزای امارات، نیازی به مصاحبه حضوری متقاضی نیست.

    مدت اعتبار ویزای توریستی کشور امارات متحده عربی ۱۴ روز است و    مسافر ملزم  به این است  که قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا به این کشور ورود کند. همچنین، مسافر می‌تواند پس از ورود به کشور امارات فقط ۱۴ روز در آن کشور اقامت داشته باشد و در صورت تاخیر مسافر مشمول جریمه خواهد شد.

    ویزای دبی به دو صورت عادی و فوری قابل دریافت است که به‌ترتیب هفت روز کاری و دو روز کاری هرکدام زمان لازم دارند.

    خانم‌های مجرد، دختران و پسرانی که ویزای آن‌ها به واسطه صدور ویزای همراهشان صادر شده است، بدون همراه خود نباید به دبی وارد شوند؛ در غیر اینصورت جریمه سنگین و زندان در انتظار آن‌ها خواهد بود.

    همراه داشتن هرگونه قرص خواب‌آور، مسکن، آرام‌بخش و قرص‌های کدئین‌دار و هرگونه مواد مخدر ممنوع است و در صورت مشاهده جریمه در پی خواهد داشت.

    در صورتی‌که متقاضی قصد ورود به کشور امارات از طريق فرودگاه شهری غير از دبی (ابوظبی، شارجه و…) را دارد، باید ويزای ورود به همان شهر را تقاضا کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دبی

 

    اسکن رنگی از کلیه صفحه‌های گذرنامه (گذرنامه باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد.)

    یک قطعه عکس با زمینه سفید

کپی از شناسنامه و کارت ملی هر مسافر الزامی می باشد 

 

پروند سیر با سابقه درخشان اخذ ویزا همینطور اخذ تعداد بالایی از ویزای امارات در کوتاهترین مدت اماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *