دفتر:
✅سفر با گواهینامه بین المللی

اگر از آن دسته از افراد هستید که کشف سرزمین‌های جدید و سفرکردن برایتان جذاب است، احتمالا یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای سفرهای هیجان انگیزتان استفاده از ماشین شخصی است.

استفاده از ماشین شخصی در سفرها دست شما را برای طی هر مسیری باز می‌گذارد. شما می‌توانید با استفاده از ماشین شخصی هر کجا که بخواهید رانندگی کنید و نگران نبود وسیله نقلیه عمومی نباشید.

علاوه بر این بحث هزینه است. درست است که شما برای دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی باید هزینه گرفتن گواهینامه بین المللی خواهد شد را پرداخت کنید اما در عوض هزینه بلیت قطار و اتوبوس و هزینه تاکسی مسیرهای محلی را پرداخت نخواهید کرد. این صرفه جویی در هزینه زمانی بیش‌تر به چشم می‌آید که ظرفیت اتومبیل شما تکمیل باشد. در این صورت دریافت گواهینامه بین المللی حسابی برای کاهش هزینه کمک خواهد کرد.
✅آیا مراحل گرفتن گواهینامه بین المللی پیچیده است؟

جالب است بدانید که شیوه دریافت گواهینامه بین المللی از بسیاری کارهای اداری دیگر ساده‌تر است. تصور بسیاری از افراد آن است که شما برای دریافت گواهینامه باید دوباره تمامی مراحل دردسرساز دریافت گواهینامه پایه ۳ را طی کنید. این تصور اشتباه است.

 

در صورتی که شما دارای گواهینامه پایه سه باشید و اعتبار داشته باشد، همین کافیست تا برای دریافت گواهینامه بین المللی اقدام کنید. به دلیل آنکه متولی صدور گواهینامه بین المللی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی است؛ فرآیندی که برای دریافت گواهینامه طی می‌کنید کمتر در دست‌اندازهای ورق بازی‌های اداری گیر خواهد کرد.

✅دریافت گواهینامه بین المللی با چه مدارکی ممکن است؟

اگر قصد سفر با گواهینامه بین المللی دارید قاعدتا پاسپورت اخذ کردید. پاسپورت یکی از مدراک مورد نیاز است تا بتوانید برای گواهینامه بین المللی اقدام کنید. بنابراین اگر هنوز پاسپورت نگرفته‌اید ابتدا به سراغ دریافت آن بروید.

یک قطعه عکس سه در چهار
کپی پاسپورت
اصل گواهینامه ایرانی معتبر

در کمتر از ده دقیقه گواهینامه خود را صادر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *