احتمالا برای شما بارها پیش آمده که برای سفر به کشوری نیاز به اخذ ویزای این کشور و اطلاع از هزینه ویزای چین داشته باشید. ما در این قسمت اقدام به توضیحاتی در خصوص قیمت ویزای چین برای شما عزیزان ارائه میدهیم تا با اطلاعات بیشتری اقدام به اخذ ویزای کشور پهناور چین بنمایید. هزینه ویزای چین معمولا برای شهروندانی که قصد تجارت با این کشور آسیای شرقی را دارند اهمیت بالاتری خواهد داشت.

البته کشور چین یکی از زیباترین کشورها به عنوان مقاصد گردشگری برای توریست های کنجکاو می باشد. در ادامه قسمتی از اطلاعات لازم را در خصوص گرفتن ویزای توریستی چین ، ویزای کاری چین و معرفی انواع ویزای چین برای شما ارائه مینماییم، تا انتها با ویزاگردی همراه باشید و کلی اطلاعات در باره هزینه ویزای چین جذاب بدست بیاورید:

هزینه ویزای چین

هزینه ویزای چین بر اساس نوع آن
✔️ یکی از نکات مهمی که در زمان اخذ ویزا چین مهم می باشد هزینه ویزای چین می باشد ، هزینه ویزای چین با توجه به نوع ویزای دریافتی متفاوت می باشد . هزینه ها با توجه به نوع اخذ ویزای چین به صورت زیر می باشد :

ویزا توریستی گروهی
هزینه ویزای چین در نوع توریستی گروهی به دو صورت عادی و فوری می باشد که در ویزای عادی هزینه حدود90 دلار که بعد از 7 روز و در ویزای فوری 120 دلار در پنج روز تحویل داده می شود . برای گرفتن این ویزا باید مدارکی مانند دو قطعه عکس 4*6 ، تمکن مالی ، پاسپورت که حداقل بیش از هفت ماه اعتبار دارد و سه صفحه خالی در آن می باشد .

توریستی انفرادی
هزینه ویزای چین در نوع توریستی انفرادی به دو صورت عادی و فوری می باشد که در ویزای عادی هزینه حدود 105 دلار که بعد از 7 روز و در ویزای فوری 135 دلار در پنج روز تحویل داده می شود. برای گرفتن این ویزا باید مدارکی مانند دو قطعه عکس 4*6 ، تمکن مالی ، پاسپورت که حداقل بیش از هفت ماه اعتبار دارد و سه صفحه خالی در آن می باشد .

یک ماه تجاری
هزینه ویزای چین در نوع یک ماه تجاری به دو صورت عادی و فوری می باشد که در ویزای عادی هزینه حدود 190 دلار که بعد از 12 روز و در ویزای فوری 220 دلار در 8 روز تحویل داده می شود . برای گرفتن این ویزا باید مدارکی مانند دو قطعه عکس 4*6 ، تمکن مالی ، پاسپورت که حداقل بیش از هفت ماه اعتبار دارد و سه صفحه خالی در آن می باشد .

سه ماه تجاری
در این روش فقط ویزای عادی وجود دارد که هزینه ویزا 390 دلار می باشد که بعد از 14 روز آماده تحویل می باشد . در این نوع از ویزا دارا بودن 5 فقره ویزای انفرادی الزامی می باشد .

شش ماه تجاری (مولتی )
در این روش فقط ویزای عادی وجود دارد که هزینه ویزا 570 دلار می باشد که بعد از 14 روز آماده تحویل می باشد . در این نوع از ویزا دارا بودن 5 فقره ویزای انفرادی الزامی می باشد .

یکساله مولتی
در این روش هزینه ویزای چین در نوع یکساله مولتی فقط ویزای عادی وجود دارد که هزینه ویزا 700 دلار می باشد که بعد از 14 روز آماده تحویل می باشد . در این نوع از ویزا دارا بودن 5 فقره ویزای انفرادی الزامی می باشد .

انواع مختلف ویزای چین

انواع مختلف ویزای چین
✔️ علاوه بر هزینه ویزای چین ، ویزای چین انواع مختلفی دارد که در زیر به آنها پرداخته ایم :

ویزای نوع c : این ویزا بیشتر در مورد ماشین های باربری ، خدمه کشتی و . . . صادر می شود .
ویزای نوع D : این ویزا برای افرادی مناسب است که نیاز به اقامت در چین را دارند صادر می شود .
ویزای نوع F : این ویزا برای تورهای تحصیلی ، مبادلات ، بازدید و دیگر فعالیت های غیر تجاری صادر می شود . برای این نوع ویزا باید دعوتنامه ای از سمت شخصی که در چین اقامت دارد برای فرد متقاضی ارسال شود .
ویزای نوع G : این ویزا برای ترانزیت از چین صادر می شود .
ویزای نوع J1 : این ویزای برای روزنامه نگاران سازمان های خارجی که قصد دارند در چین مستقر باشند صادر می شود . در مورد دریافت این ویزا فرد متقاضی باید به دفتر مطبوعات در کنسولگری چین مراجعه کند .
ویزای نوع J2 : این ویزا برای روزنامه نگارانی مناسب است که در مدت 180 روزه اعتبار ویزا خبرهای مورد نظر خود را تهیه کنند. . در مورد دریافت این ویزا فرد متقاضی باید به دفتر مطبوعات در کنسولگری چین مراجعه کند .
ویزای L : این ویزا برای توریست ها صادر می شود و هزینه ویزای چین متفاوت است.
ویزای M : این ویزا برای تجار که قصد خرید از چین را دارند صادر می شود .
ویزا Q1 : این ویزا برای افرادی مناسب است که در چین وابستگانی دارند .
ویزا R: این ویزا برای افرادی مناسب است که استعداد های خاص دارد و کشور چین به این استعدادها نیاز دارد .
ویزا s: این ویزا برای افرادی مناسب است که افراد درجه یک آنها در این کشور اقامت دارند .
ویزا x1 : این ویزا برای افرادی که قصد تحصیل دارند . اعتبار این ویزا بیش از 180 روز می باشد .
ویزا x2: این ویزا برای افرادی که قصد تحصیل دارند . اعتبار این ویزا کمتر از 180 روز می باشد .
ویزا z : این ویزا برای افراد جویای کار در چین صادر می شود .
در تمامی موارد بالا در صورت ارسال مدارک باید به صورت دقیق و کامل باشد و پرداخت هزینه ویزای چین انجام شود، و در صورت هرگونه اشتباهی در ارسال مدارک ویزای چین ریجکت می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *