شرایط اخذ ویزای عمان
شرایط اخذ ویزای عمان که در ادامه به شما اعلام می‌کنیم، دقیقا مطابق مواردی است که از سوی سفارت عمان بیان شده است. در صورتی که این نکات را رعایت نکنید، درخواست ویزای عمان شما با شکست مواجه می‌شود. شرایط اخذ ویزای عمان به شرح زیر می‌باشد:

۱. درخواست از سوی یک آژانس هواپیمایی و یا کارگزار
درخواست ویزای عمان حتما باید بر روی سربرگ آژانس هواپیمایی و یا یک کارگزار ارائه شود. در متن این درخواست، حتما باید قید شود که از متقاضی چک ضمانت دریافت شده است. مبلغ چک ضمانت بازگشت نیز توسط آژانس هواپیمایی و یا کارگزار و بسته به شرایط متقاضی تعیین شود.

۲. مشخص بودن تاریخ ورود و خروج
از دیگر شرایط اخذ ویزای عمان، مشخص بودن تاریخ دقیق ورود و خروج به این کشور می‌باشد. توجه داشته باشید که اگر در تاریخ مشخص شده از عمان خارج نشوید، مشمول پرداخت جریمه و یا حتی بازداشت می‌شوید!

۳. خروج از مرزهای هوایی ایران
دارندگان ویزای عمان فقط باید از مرزهای هوایی ایران خارج شوند و حق خروج از مرزهای زمینی و آبی را ندارند. توجه داشته باشید که باید حداقل ۳۰۰ دلار آمریکا به صورت نقدی در فرودگاه عمان همراه خود داشته باشید و به افسران مرزی ارائه کنید.

مدارک مورد نیاز درخواست ویزای عمان
لزومی به ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای عمان نیست و ارائه اصل مدارک کفایت می‌کند. البته توجه داشته باشید که مدارک ویزای عمان باید در سایت سفارت این کشور آپلود شود. چک لیست مدارک ویزای عمان به شرح زیر می‌باشد:

📑 اسکن و یا عکس واضح از صفحه اول پاسپورت به همراه ۶ ماه اعتبار

📑 اسکن و یا عکس واضح از صفحه اول شناسنامه متقاضی

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای عمان

📑 ۱ قطعه عکس رنگی ۶ * ۴ با پس زمینه سفید

📑 چک ضمانت بازگشت از عمان

📑 برگه درخواست ویزای عمان با سربرگ آژانس مسافرتی و یا کارگزار به همراه مهر و امضاء

📑 رزرو قطعی هتل منطبق با مدت زمان اقامت در عمان

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

هزینه درخواست ویزای عمان
در صورتی که مایل باشید ۱۰ روز در عمان اقامت داشته باشید، باید ۸۵ درهم و برای اقامت ۳۰ روزه در عمان، باید ۲۵۵ درهم پرداخت کنید. این هزینه باید به نرخ روز درهم و به آژانس مسافرتی پرداخت شود.

مدت اعتبار ویزای عمان + مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای عمان
ویزای عمان برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر است اما مدت زمان اقامت با این نوع ویزا، براساس تاریخ مشخص شده توسط متقاضیان می‌باشد. به درخواست ویزای عمان در مدت زمان ۳ روز کاری پاسخ داده می‌شود.

آدرس و تلفن سفارت عمان در ایران
سفارت عمان در ایران در آدرس تهران، بلوار آفریقا، کوچه تندیس، پلاک ۱۲ واقع شده است. برای حضور در این سفارت باید در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۵ مراجعه کنید. برای ارتباط تلفنی با سفارت عمان نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۰۵۶۸۳۱ تماس حاصل فرمائید.

نگاه کلی به اخذ ویزای عمان
ویزای عمان به صورت آنلاین درخواست می‌شود و شما ویزای الکترونیک دریافت می‌کنید.

درخواست ویزای عمان حتما باید از سوی آژانس‌های مسافرتی و کارگزاران ارائه شود. چرا این درخواست باید بر روی سربرگ و با مهر و امضاء ارائه شود و در متن درخواست نیز حتما باید مبلغ ضمانت نامه بازگشت از عمان ذکر شود.
در فرودگاه عمان حتما باید ۳۰۰ دلار آمریکا به صورت نقدی همراه خود داشته باشید. چرا که این مبلغ را باید به افسران مرزی ارائه کنید. (هزینه‌ای نباید پرداخت کنید؛ فقط به افسران ویزا باید ۳۰۰ دلار نشان دهید)
لزومی به ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای عمان نیست و آپلود اصل مدارک کفایت می‌کند.
هزینه ویزای ۱۰ روزه عمان ۸۵ درهم و هزینه ویزای ۳۰ روزه عمان ۲۵۵ درهم می‌باشد. این هزینه را باید به آژانس‌های مسافرتی پرداخت کنید.
ویزای عمان برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر است و در حدود ۳ روز کاری به درخواست این ویزا پاسخ داده می‌شود.
در فرم درخواست ویزای عمان، حتما باید تاریخ دقیق ورود و خروج خود را مشخص کنید. در صورتی که بیشتر از این تاریخ اقامت داشته باشید، مشمول پرداخت جریمه و یا بازداشت می‌شوید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *