ویزای سنگاپور:
ویزای کشور سنگاپور برای ایرانیان به صورت فرودگاهی صادر نمی‌گردد به همین جهت افرادی که قصد سفر به نیویورک آسیا را دارند، باید قبل از ورود به این کشور اقدام به دریافت ویزا کشور سنگاپور کنند. ویزای این کشور به صورت الکترونیکی صادر می‌گردد ولی شرایط خاص خود را دارد. با توجه به این مورد که کشور سنگاپور جزو مقصدهای جذاب و همیشگی ایرانیان برای سفرمی‌باشد در در این مطلب راهنمای جامعی در مورد چگونگی دریافت ویزای سنگاپور ارائه‌ کرده‌ایم.
ویزای توریستی سنگاپور چیست؟
ویزای توریستی سنگاپور همان‌طور که از نامش پیداست فقط برای توریست‌هایی که به این کشور وارد می‌شوند، صادر می‌شود.ویزای توریستی سنگاپور 3 ماه اعتبار ورود دارد یعنی تا 3 ماه می‌توانید با این ویزا وارد شوید ولی فقط یک ماه اجازه‌ی اقامت و ماندن در سنگاپور را دارید.

قیمت ویزای توریستی سنگاپور
قیمت ویزای توریستی سنگاپور برای ایرانیان برابر با 85 دلار آمریکاست. این هزینه در زمان دریافت مدارک، پرداخت می‌شود و در صورت ریجکت شدن ویزای سنگاپور، این هزینه مستردد نخواهد شد.
زمان مورد نیاز برای صدور ویزای سنگاپور چقدر است؟
طبق تجربه‌ی بدست آمده مدت زمان لازم برای صدور ویزای سنگاپور 7 الی 10 روز کاری است و روز‌های شنبه و یکشنبه جزو روز‌های کاری سفارت سنگاپور نمی‌باشد. لازم به یادآوری است که در این یک ماهی که می‌توانید در سنگاپور اقامت داشته باشید اجازه مشغول شدن به کار را ندارید و همچنین نمی‌توانید بیشتر از 30 روز در سنگاپور بمانید.

انواع ویزای توریستی سنگاپور از نظر نوع صدور:
سنگاپور از نظر نوع صدور ویزا 2 نوع مختلف دارد:
1- ویزای توریستی فرودگاهی: این ویزا در هنگام ورود مسافر به سنگاپور با ثبت شدن مهر در پاسپورت مسافر ثبت می‌شود.
2- ویزای توریستی سنگاپور برای ایرانیان: ویزای فرودگاهی برای مسافران ایرانی صادر نمی‌شود و مسافران ایرانی یک هفته الی 10 روز قبل از سفر باید نسبت به گرفتن ویزای توریستی یک ماهه سنگاپور اقدام کنند.

مدارک لازم جهت گرفتن ویزای توریستی سنگاپور:
برای گرفتن ویزای سنگاپور نیاز به مدارک زیر دارید و اسکن این مدارک برای صدور روادید سنگاپور کافی می‌باشد.
1- اسکن صفحه اول پاسپورت به همراه صفحه‌ی دارای مکان امضای مسافر با اعتبار حداقل 6 ماه
2- اسکن عکس ترجیحا 4*6 یا 4*3 با زمینه‌ی سفید (لازم است عکس متفاوتی نسبت به عکس داخل پاسپورت باشد)
3- پر کردن فرم لازم برای دریافت ویزای سنگاپور
نکته: برای پاسپورت کودکان، پدر یا مادر باید پاسپورت را امضا کند.

آیا ویزای توریستی نیاز به ضمانت بانکی، گردش حساب و دیگر مدارک مالی دارد؟
برای ویزای توریستی نیازی به مدارک مالی از جمله گردش حساب و یا تمکن مالی نیست و مدارک ذکر شده در بالا کفایت می‌کند.

دلایل ریجکت شدن ویزای سنگاپور:
یکی از دلایلی که ممکن است ویزای سنگاپور ریجکت شود، عدم وجود همراه در سفر است. سنگاپور بدلیل رفاه نسبی بالایی که دارد ورود پناهنده به کشورش بسیار حساس است و اگر شک کنند که شما قصد ماندن در سنگاپور را دارید به شما اجازه‌ی ورود به این کشور را نخواهند داد. دیگر دلیلی که ممکن است باعث ریجکت شدن ویزا شود، بودن در بلک لیست و یا شک کردن افسر اداره مهاجرت به هر دلیل ممکن به شما است. این شک ناشی از صحت نداشتن علت سفرتان به سنگاپور خواهد بود که در فرم ثبت‌نام ذکر کرده‌اید. یکی دیگر از دلایلی که ممکن است که باعث شود درخواست ویزای شما ریجکت شود، درخواست ویزا برای یک دختر تنهاست. سنگاپور برای دخترهایی که به صورت تنها برای ویزا اقدام می‌کنند، به سختی ویزا صادر می‌کند. آخرین دلیل ریجکت شدن ویزای سنگاپور، توضیح اشتباه و دلیل اشتباه در مورد قصد از سفر است، مثلا اگر شما به قصد شرکت در یک سمینار تجاری یا آموزشی می‌خواهید به این کشور سفر کنید و در درخواستتان فقط توریست و گردشگری را انتخاب نمایید، به احتمال زیاد درخواستتان ریجکت خواهد شد. به طور کلی دلایلی که ممکن است ویزای شما ریجکت شود به قرار زیر است:

نداشتن همراه در سفر
درخواست دختر تنها برای ویزا
قرار داشتن در لیست سیاه
عدم توضیح دقیق در مورد قصد واقعی از سفر به سنگاپور
نداشتن رزرو هتل واقعی
نداشتن بلیط برگشت از سنگاپور
شک افسر اداره مهاجرت به امکان برگشت شما
آموزش گرفتن ویزای توریستی سنگاپور
برای گرفتن ویزای سنگاپور شما سه راه دارید:

درخواست ویزای الکترونیکی از سایت آنلاین
گرفتن ویزا از طریق یک آژانس مسافرتی
مراجعه به سفارت سنگاپور
درخواست ویزای الکترونیکی سنگاپور از طریق سایت آنلاین:
شما برای درخواست آنلاین ویزای سنگاپور نیاز به یک فرد در سنگاپور دارید که به عنوان حامی شما با سنگاپور آی دی ای که دارد وارد سایت ica.gov.sg شده و در سایت ثبت نام کند. پس از ثبت نام، حامی شما باید مراحل اخذ ویزا را طی کرده و مدارک شما را در سایت آپلود کند. اخذ این ویزا 7 الی 10 روز کاری زمان خواهد برد و در انتها به شما یک PDF تحویل داده خواهد شد که باید آن را پرینت کنید و در هنگام ورود به سنگاپور، همراه خود داشته باشید. مزایای این روش، قیمت و هزینه کمتر برای صدور ویزا است و معایب این روش نیاز به داشتن حامی در سنگاپور، نیاز به کارت اعتباری بین المللی و امکان ریجکت شدن ویزا به دلیل عدم دقت کافی در ارسال مدارک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *